Z czego powinny być wykonane stojaki rowerowe?

30 grudnia, 2022

Jeśli stojak rowerowy ma prawidłowo pełnić swoją funkcję oraz być odpornym na uszkodzenia wywołane różnymi czynnikami, musi być on wykonany z najwyższej jakości materiałów. Właśnie dlatego stosuje się do tego przede wszystkim stal. Gwarantuje ona niezawodność konstrukcji przez wiele lat. Jej niszczenia nie powodują bowiem czynniki atmosferyczne, a potencjalna próba rozcięcia stojaka w celu kradzieży przypiętych do niego rowerów jest praktycznie niemożliwa. Warto również zaznaczyć, że stal może zostać pomalowana, dlatego konstrukcje wykonane z tego materiału cechują się także atrakcyjnym wyglądem. Co ważne, stojaki nie powodują również uszkodzenia rowerów. Zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy przęsłami do przypięcia jednośladu sprawiają, że rowery umieszczone są od siebie w bezpiecznych odległościach, dlatego trudno jest nawet nieumyślnie uszkodzić sąsiadujący pojazd.

Stojaki rowerowe odporne na korozję

Stojaki rowerowe, które wykonane zostały ze stali nierdzewnej, jak wskazuje nazwa, są również odporne na korozję. Jest to niezwykle ważne, ponieważ ich montaż poza garażem lub specjalnie wyznaczonym do tego miejscem pod daszkiem mógłby wiązać się z szybkim niszczeniem konstrukcji. Potencjalna rdza powodowałaby również osłabienie materiału, co jednocześnie minimalizowałby bezpieczeństwo przypiętych do nich rowerów. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku stojaków, które nie zostały wyprodukowane ze stali nierdzewnej, można je umieścić w specjalnej wiacie na rowery. Tego rodzaju element architektury nie tylko skutecznie ochroni przed deszczem, śniegiem oraz wieloma innymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi stojaki, ale także przypięte do nich jednoślady. Montaż stojaka w omawianej konstrukcji z pewnością doceni zatem każdy rowerzysta.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności