Plazmowe wypalanie blach

Wśród realizowanych przez nas usług znajduje się plazmowe wypalanie blach z różnych metali. Dysponujemy niezbędnym parkiem maszynowym i zatrudniamy doświadczonych fachowców, dzięki czemu każda realizacja przebiega sprawnie, a efekty są dostosowane do potrzeb klienta.

Na czym polega plazmowe wypalanie blach?

Wypalanie blach to nowoczesna metoda obróbki metalu, która sprawdza się w wielu dziedzinach przemysłu. Polega na cięciu materiału przy pomocy skoncentrowanego łuku plazmowego, pojawiającego się pomiędzy powierzchnią metalu, a elektrody.

Plazma to zjonizowana materia, która swoją strukturą przypomina gaz. Z tego względu czasem, w języku potocznym, określa się ją jako czwarty stan skupienia. Im wyższa będzie jej temperatura, tym lepiej jest ona w stanie przewodzić prąd elektryczny. Podczas wypalania plazmowego, można wywołać temperaturę sięgającą nawet kilku tysięcy stopni C, co pozwoli na punktowe stopienie i wyrzucanie stopionego metalu za pomocą gazu pod ciśnieniem. E efekcie otrzymujemy precyzyjne cięcie.

Jakie materiały można obrabiać tą metodą?

Obróbka blachy poprzez wypalanie plazmowe, może być realizowana w przypadku materiałów o różnej grubości. Maksymalna objętość rozcinanego metalu będzie zależała od mocy łuku elektrycznego, który pojawia się między elektrodą, a metalem. Przy pomocy tej metody możliwe jest przecinanie różnego rodzaju materiałów. Istotne jest jednak, by były to substancje, które przewodzą prąd.

Zalety plazmowego wypalania blach

Dzięki niej obróbka blachy przebiega bowiem dużo szybciej niż w przypadku innych metod. Ta zaleta, w połączeniu z precyzją oraz bardzo wysoką powtarzalnością sprawia, jest to metoda obróbki, która systematycznie zyskuje na popularnością. Do zalet tej metody warto zaliczyć również znaczne ograniczenie powstawania odpadów.

Materiał obrabiany w ten sposób jest wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu produkcyjnego. Dzięki procesowi cięcia plazmowego, można nadać materiałowi różne kształty, dopasowane do konkretnych potrzeb.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności