Wiaty przystankowe — trendy 2023

10 lutego, 2023

Trendy kojarzone są przede wszystkim z modą. Warto jednak zaznaczyć, że dotyczą one również wielu innych obszarów życia. Obowiązuje one bowiem między innymi w branży motoryzacyjnej, wykończeniowej, elektronicznej, a nawet urbanistycznej. Jakie rodzaje wiat przystankowych są zatem najpopularniejsze w 2023 roku? W tym sezonie króluje przede wszystkim szkło w połączeniu z aluminium. Tego rodzaju konstrukcje nadają bowiem przestrzeni lekkości i są one niezwykle uniwersalne. Dzięki temu doskonale sprawdzą się one zarówno w centrach największych miast, jak i w spokojnych, niedużych miejscowościach. Warto dodać, że połączenie wspomnianego wcześniej szkła oraz aluminium jest również gwarancją trwałości konstrukcji. Specjalnie wzmocnione szyby są bowiem trudne do uszkodzenia, a rama nie ulega korodowaniu pod wpływem działania niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Funkcjonalność ponad wszystko

Wiaty przystankowe to konstrukcje, które mają nie tylko dobrze się prezentować. Muszą one być przede wszystkim funkcjonalne i prawidłowo spełniać swoją rolę. Właśnie dlatego niemal każdy instalowany obecnie tego rodzaju obiekt posiada ławeczkę, dzięki której w komfortowych warunkach można poczekać na swój środek transportu. Producenci wiat przystankowych prześcigają się również w dostarczaniu nowych funkcjonalności. Tegorocznym trendem zapewniającym dodatkową wygodę jest specjalny rodzaj daszku, który zapobiega przenikaniu promieni słońca. W ten sposób wnętrze konstrukcji nie ulega nadmiernemu nagrzewaniu się w gorące, letnie dni. Warto również dodać, że rosnąca popularność wdrażania rozwiązań przyjaznych dla środowiska dotarła również do branży urbanistycznej. W związku z tym trendem stały się również podświetlania rozkładów jazdy zasilane poprzez moduł fotowoltaiczny.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności