Wiaty dla palaczy jako sposób na ograniczenie biernego palenia

20 października, 2022

Bycie biernym palaczem jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Może być ono bowiem powodem wielu chorób, w tym między innymi nowotworu płuc. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby zminimalizować ryzyko wdychania dymu tytoniowego. Skutecznym sposobem może być montaż wiaty dla palaczy, która znakomicie ogranicza bierne palenie. Czym ona dokładnie jest? To nic innego jak specjalna konstrukcja wykonywana głównie z metalowych ram oraz trwałego szkła hartowanego pełniącego funkcje ścian, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się trującego dymu.

Gdzie zamontować wiaty dla palaczy?

Wiaty dla palaczy mogą być montowane w różnych miejscach. Na ich instalację decydują się przede wszystkim przedsiębiorcy chcący wydzielić pracownikom specjalne miejsce, w którym będą mogli oni zapalić papierosa. Oprócz tego wiaty dla palaczy montowane są między innymi na osiedlach mieszkaniowych. Dzięki temu nieprzyjemny zapach dymu tytoniowego nie unosi się w powietrzu, co mogłoby stanowić sporą niedogodność dla niepalącej części mieszkańców. Warto jednocześnie zaznaczyć, że tego rodzaju konstrukcje można zamontować w przestrzeniach zamkniętych, takich jak na przykład lotniska, dworce czy galerie handlowe.

Dodatkowe zalety wiat dla palaczy

Wiaty dla palaczy nie tylko skutecznie ograniczają bierne palenie. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z ich montażem? Przede wszystkim wzrasta estetyka otoczenia. Tego rodzaju konstrukcje zainstalowane na przykład na terenie firm, prezentują się znacznie atrakcyjniej od ławeczek z popielniczkami. Oprócz tego jest to również spore udogodnienie dla osób palących. Mają one bowiem możliwość osłonięcia się przed deszczem, a w przypadku zastosowania specjalnego daszku, również przed silnymi promieniami słońca.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności