Stojaki rowerowe - czy wciąż potrzebne?

30 listopada, 2022

Stojaki rowerowe to wyjątkowo funkcjonalne konstrukcje, dlatego zdecydowanie wciąż są one potrzebne. Jakie są ich największe zalety? Przede wszystkim pozwalają one zabezpieczyć jednoślad przed kradzieżą. Produkowane są one bowiem z wytrzymałych materiałów, takich jak na przykład stal. W związku z tym przypięcie do nich roweru niemal całkowicie uniemożliwia jego rabunek. Istotną zaletą tego rodzaju konstrukcji jest także uporządkowanie przestrzeni. Montaż stojaka sprawia bowiem, że rowery parkowane są w wyznaczonym do tego miejscu, co wyraźnie wpływa na estetykę otoczenia. Warto również podkreślić, że ich budowa nie powoduje uszkodzenia jednośladów. Specjalnie opracowana konstrukcja sprawia bowiem, że nie dochodzi do obijania lakieru i innych sytuacji mogących mieć negatywny wpływ na rower.

Gdzie zamontować stojak rowerowy?

Stojak rowerowy może być instalowany w rozmaitych miejscach. Sprawdza się on bowiem zarówno w przestrzeniach komercyjnych, jak i prywatnych. Gdzie konkretnie warto go zatem zamontować? Między innymi w pobliżu marketów, galerii handlowych czy innych przestrzeni odwiedzanych przez duże liczby ludzi. Oprócz tego doskonale sprawdzą się one także w pobliżu obiektów użyteczności publicznej, takich jak urzędy czy szkoły. Warto zaznaczyć, że na instalację omawianych konstrukcji warto zdecydować się także, projektując budynki wielorodzinne. Montaż stojaka na przykład przed wejściem do bloku z pewnością będzie sporym udogodnieniem dla jego mieszkańców. Jeśli jednak chcesz sprawić, aby jednoślady były zabezpieczone nie tylko przed kradzieżą, ale również trudnymi warunkami atmosferycznymi, warto umieścić stojak w specjalnej wiacie rowerowej. Dzięki temu będą one odpowiednio ochronione między innymi przed opadami deszczu i śniegu, silnymi promieniami słońca czy skrajnymi temperaturami, mającymi destrukcyjny wpływ na tego typu pojazdy.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności