poliwęglan komorowy

23 sierpnia, 2021

Przedstawiamy dziś państwu poliwęglan komorowy -podstawowy materiał stosowany do obicia wiat produkowanych w naszej firmie. Materiałem tym jest poliwęglan komorowy. Istnieje wiele korzyści z zastosowania tego materiału w obiektach małej architektury. Jego użycie umożliwia tworzenie obiektów o ciekawej i zróżnicowanej formie do wnętrz których których ma docierać rozproszone delikatne światło słoneczne.

Poliwęglan występuje w kilku kolorach, wielu grubościach i ma zróżnicowaną strukturę wewnętrzną. To zróżnicowanie gwarantuje, że zawsze możemy dopasować rodzaj materiału do swoich potrzeb. Typy i rodzaje poliwęglanu – poliwęglan.

Niebagatelne jest też to, że jest to materiał stosunkowo tani i występuję w dużych płytach o wymiarach 600 x 200 cm.

Podstawowe cechy poliwęglanu komorowego:

1 transmisja światła – poliwęglan komorowy przepuszcza do 85% światła i równomiernie je rozprasza  co tworzy naturalne warunki oświetleniowe.

2. Termoizolacyjność – wielokolorowa struktura poliwęglanu komorowego zapewnia doskonałą izolację cieplną. Typowa wartość parametru U dla przezroczystego poliwęglanu o grubości 8 mm wynosi 0,58;  a wartość tego parametru można kontrolować za pomocą wybranej struktury wewnętrznej i grubości poliwęglanu.

 3 Waga – poliwęglan komorowy jest lekki dzięki czemu płyty są łatwe do układania przechowywania przenoszenia i transportu. Mniejsza wagę umożliwia również budowanie elementów konstrukcyjnych o większą rozpiętość przy zachowaniu sztywności konstrukcji.

 4 Trwałość – przy wytrzymałości ponad pięćdziesięciokrotnej wytrzymałości szkła poliwęglan komorowy jest wystarczająco trwały, aby wytrzymać prace budowlane. Prawidło nawiercone materiał nie pęka co umożliwia jego montaż w szybszym tempie przy mniejszej liczbie niezbędnych środków ostrożności w porównaniu ze szkłem. Poliwęglan komorowy jest też odporny na deszcz, wiatr, śnieg i grad.

 5 Łatwość w montażu – płyty poliwęglanowe można mocować bezpośrednio do metalowej lub drewnianej konstrukcji za pomocą standardowych narzędzi budowlanych a łatwość montażu oszczędza czas budowy i przyspiesza realizację projektu.  Poliwęglan wielokomorowy jest dostępny w różnych strukturach, kolorach i grubościach.  Zapewnia to pełną swobodę w projektowaniu i wykonaniu niepowtarzalnego projektu.

Przykłady zastosowania poliwęglanu komorowego w naszych wyrobach:

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności