Jak tworzone są wiaty stadionowe?

16 lutego, 2023

Większość firm na rynku, zanim przystąpi do produkcji wiaty stadionowej, omawia projekt z klientem. Podczas takiego wywiadu gromadzone są informacje na temat tego, jak ma wyglądać omawiana konstrukcja. Dopiero po tym przechodzi się do przygotowania wspomnianego rodzaju zadaszenia. Pierwszym etapem produkcji jest przygotowanie ramy. Stelaż wytwarzany jest z trwałych materiałów, takich jak na przykład profile stalowe, które są odporne na korodowanie. Co ważne, możne je pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Po pokryciu elementów farbą, kolejnym krokiem jest skręcenie profili i stworzenie konstrukcji w określonych rozmiarach. Następnie jest ona pokrywana blachą trapezową lub litym poliwęglanem. Dzięki temu wiata stadionowa stanowi skuteczne zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w postaci opadów deszczu lub śniegu bądź intensywnymi promieniami słońca.

Wyposażenie wiaty stadionowej w niezbędne akcesoria

Wiata stadionowa składa się nie tylko ze wspomnianej wcześniej stalowej ramy oraz wypełnienia z blachy lub tworzywa sztucznego. Oprócz tego posiada ona również miejsca siedzące. Ich format uzależniony jest od upodobań klienta. Konstrukcja może bowiem zostać doposażona w ławkę bądź krzesełka, gdzie każdy zawodnik będzie miał dedykowane dla siebie miejsce. Ich liczba również jest dowolna. Producent może bowiem zamontować od kilku do nawet kilkunastu krzesełek. Dodatkowy element wyposażenia wiaty stadionowej może stanowić również między innymi specjalny podest. Często jest on personalizowany i pokrywa się go na przykład sztuczną trawą. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wiaty stadionowe instalowane są nie tylko ze względów praktycznych. Konieczność ich montażu często regulowane są przepisami wielu związków sportowych. Żeby zatem móc przystąpić do rozgrywek, konieczne jest wyposażenie w nie obiektu, na którym będą organizowane zawody.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności