Jak powinny wyglądać wygodne stojaki rowerowe?

30 listopada, 2022

Stojaki rowerowe dostępne są w różnych formach, a ich wybór uzależniony jest od wielu czynników. Jak zatem wybrać odpowiednią konstrukcję? Jednym z najważniejszych kryteriów jest dostępne miejsce do jego montażu. Jeśli powierzchnia nie jest ograniczona, warto zdecydować się na stojak rowerowy szeregowy. W tej konfiguracji każdy jednoślad przypinany jest do osobnego stanowiska. Dzięki temu pojazdy nie dotykają do siebie, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia. Jest to również wyjątkowo komfortowe rozwiązanie, gdyż duża przestrzeń pozwala wygodnie zabezpieczyć rower. W przypadku mniejszych powierzchni zalecamy wybór stojaków w formie barierek. To nic innego, jak rodzaj ramy w kształcie odwróconej litery „U”, do której przypinane są pojazdy. Minusem tego rodzaju konstrukcji jest jednak ograniczone miejsce. Wielu Klientów decyduje się jednak na ich zakup ze względu na funkcjonalność oraz atrakcyjną cenę.

W jakim miejscu zamontować stojak rowerowy?

Stojaki rowerowe mogą być montowane w różnych miejscach. Wielu Inwestorów decyduje się na ich instalację na przykład w garażu. Dzięki temu rowery nie niszczeją z powodu warunków atmosferycznych, a ponadto są dodatkowo zabezpieczone przed kradzieżą. Co zrobić jednak w przypadku, gdy we wspomnianym pomieszczeniu nie ma miejsca na ulokowanie stojaka? Nie oznacza to konieczności przechowywania jednośladu pod chmurką. Ciekawym rozwiązaniem jest bowiem montaż konstrukcji w przeznaczonej do tego wiacie rowerowej. Tego rodzaju obiekty produkowane są ze stali oraz szkła hartowanego odpornego na uszkodzenia i mogą mieć formę zamkniętą bądź otwartą. Niezależnie zatem od tego, która z nich zostanie zamontowana, rowery będą skutecznie zabezpieczone przed opadami, skrajnie wysokimi oraz niskimi temperaturami, a także promieniami słońca.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności