Jak mocujemy wiaty do podłoża?

12 stycznia, 2023

Jak mocujemy nasze wiaty do podłoża? Różnie, to zależy od wielkości wiaty i rodzaju podłoża. Wielkość wiaty, jej waga, sposób zabudowy, a nawet lokalizacja montażu wpływa na na sposób przygotowania podłoża i techniki montażu. Pierwsza rzecz o którą powinniśmy zadbać to przygotowanie projektu fundamentów na której będzie zamontowana wiata. Ich wielkość, klasa betonu i zastosowane zbrojenie są kluczowe w doborze odpowiednich fundamentów. Na podstawie takiego projektu można przystąpić do wykonania fundamentów. Najlepiej jeśli zajmie się tym profesjonalna firma budowlana, która zadba o ich poprawne wykonanie i wypoziomowanie.

Fundamenty – podstawa mocowania każdej wiaty.

W przypadku mniejszych wiat często wystarczają gotowe prefabrykowane fundamenty punktowe, które mamy w swojej ofercie w dwóch rozmiarach. Wkopujemy je w nieutwardzone podłoże (w wyznaczonych miejscach) i do nich kotwimy wiatę. Kolejna opcja to montaż wiaty na betonowej płycie o odpowiedniej grubości i rozmiarze. Ta forma montażu ma wiele zalet. Płyta jest bardzo dobrym fundamentem, a jednocześnie stanowi stabilne i trwałe podłoże we wnętrzu wiaty.

A co w przypadku gdy wiata ma stać w miejscu. gdzie już wcześniej utwardzono powierzchnię, np. kostką brukową? Sama kostka to zazwyczaj niewystarczające podłoże aby zamocować na nim wiatę. W tej sytuacji również wykonujemy betonowe fundamenty, ale możemy je wykonać pod powierzchnią kostki. Wiatę mocujemy wtedy długimi kotwami, które przez warstwę kostki i podsypki sięgają przygotowanych fundamentów.

Elementy montażowe.

Ostatnia sprawa to elementy mocujące wiatę. Zazwyczaj do przytwierdzenia wiat do podłoża stosujemy metalowe kotwy pierścieniowe o średnicy 14 lub 16 mm i długości od 100 do 300 mm. Inne rozwiązanie to gwintowane szpilki stalowe wklejane w beton za pomocą kotw chemicznych. Przy tym rozwiązaniu należy zadbać o czyste otwory w które wklejamy szpilki, oraz chemię dopasowaną do temperatury panującej w dniu montażu.

Wszystkie wymienione elementy wpływają na trwałość i poprawność zamontowania wiat. Jeśli zrobimy to poprawnie, to nie musimy obawiać się, że mocowanie nie wytrzyma ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Nasza firma montuje wyprodukowane przez siebie wiaty na terenie całego kraju. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wiat:https://omegapartner.eu/oferta/

Jak mocujemy wiaty do podłoża? - Jak mocujemy wiaty do podłoża?
Mocowanie wiaty na fundamenty umieszczone pod kostką brukową.
Betonowe prefabrykaty - Jak mocujemy wiaty do podłoża?
Gotowe betonowe prefabrykaty do mocowania wiat.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności