Gdzie warto zastosować wiaty dla palaczy?

28 października, 2022

Wiaty dla palaczy są wyjątkowo praktycznymi konstrukcjami. W jakich konkretnie miejscach warto zatem zdecydować się na ich montaż? Przede wszystkim w różnego rodzaju przestrzeniach publicznych. Znakomicie sprawdzą się one zatem na przykład w pobliżu dworców, centrów handlowych czy siedzib firm. Oprócz tego warto zainstalować je także w przestrzeniach, w których przypadkowe zaprószenie ognia mogłoby wiązać się z niebezpieczeństwem. Wiaty dla palaczy to konstrukcje, które często montowane są także między innymi na terenach wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych.

Zalety montażu palarni zewnętrznej

Instalacja palarni zewnętrznej wiąże się z wieloma korzyściami. Jakie są zalety montażu omawianych konstrukcji? Jedną z największych z nich jest przede wszystkim poprawa estetyki przestrzeni. Oprócz tego ma to również wpływ na zdrowie osób niepalących. Przechodnie nie muszą bowiem wdychać trującego dymu unoszącego się wokół palaczy. Warto również zaznaczyć, że instalacja wiaty pozwala schronić się podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki praktycznemu daszkowi, opady deszczu czy śniegu nie stanowią bowiem żadnego problemu.

Rodzaje wiat dla palaczy

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wiat dla palaczy. Czym konkretnie różnią się od siebie poszczególne modele? Oprócz wymiarów są to na przykład elementy wyposażenia. Konstrukcje, obok ścian czy daszku, mogą posiadać również między innymi ławkę czy popielniczki z materiałów ognioodpornych. Oprócz tego palarnie zewnętrzne budowane są z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej głównym elementem wiat jest szkło hartowane, ale do ich produkcji używany jest także poliwęglan. Jeśli chodzi o szkielet konstrukcji, to zwykle jest on wykonany ze stali odpornej na korozję.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności