Obiekty użytkowe małej architektury miejskiej lub dodatkowe dobudówki i zabudowania domowe są obecnie uznawane za relatywnie tanie, proste w montażu i bardzo wytrzymałe. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się dodatkowe zadaszenia, których koszt oraz różnorodność form, jakie mogą przyjąć, są bardzo atrakcyjne dla odbiorców. Jakie mogą mieć zastosowanie?
Ochrona pracowników i podróżnych
Wykonywane na ramie z aluminium, stali nierdzewnej lub stali czarnej daszki z poliwęglanu to popularne rozwiązanie dla dodatkowych wiat przystankowych lub zadaszeń budynków dworców autobusowych czy kolejowych, a także urzędów oraz budynków użyteczności publicznej. Służą one najczęściej jako zadaszenie dla osób palących lub oczekujących na wejście do budynku. Zadaszenia mogą mieć różny kształt, dzięki czemu lepiej chronią przed opadami deszczu i śniegu. Takie dodatkowe zadaszenia są bardzo użyteczne także przed wejściem do budynku, gdy osoba na zewnątrz musi czekać na otwarcie drzwi albo szuka do nich kluczy.
Nieśmiertelne tarasy
To chyba najczęściej wykorzystywana forma zadaszeń. Poliwęglan jest materiałem wyjątkowo odpornym na działanie promieni słonecznych, nie odbarwia się i nie żółknie. Zadaszenia mogą być przezroczyste lub mleczne, przyjemnie rozpraszając światło słoneczne i nie doprowadzając do nagrzewania się powierzchni tarasu. Konstrukcja zadaszenia wykonana z aluminium lub stali nierdzewnej cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną i antykorozyjnością, prezentując przy tym elegancki wygląd, pasujący do niemalże każdego wykończenia.
Zadaszenia to pełna ochrona przed opadami bez względu na porę roku czy klimat, dlatego powszechnie stosowane są do zabezpieczania pojazdów, wrażliwych części nieruchomości albo budynków oraz jako atrakcyjna część architektury ogrodowej.