Dlaczego warto inwestować w nowoczesne wiaty śmietnikowe?

23 marca, 2023

Wiaty śmietnikowe przestały być już częścią budynków, a zaczęły stanowić oddzielne, zewnętrzne konstrukcje, będące elementem osiedli, obiektów biurowych czy prywatnych posiadłości. Warto zadbać, by wiaty były estetyczne i stanowiły zgrany komponent otoczenia.

Czym się różnią nowoczesne wiaty śmietnikowe od tradycyjnych?

W miastach coraz rzadziej inwestuje się w otwarte i półotwarte osłony śmietnikowe, stawiając na pełne konstrukcje. Tradycyjne wiaty śmietnikowe wykonane są najczęściej z ocynkowanych profili i krat, które mogą stanowić wszystkie cztery ściany. Wnętrze wiaty jest całkowicie widoczne i wystawione na działanie promieni słonecznych i czynników atmosferycznych.

W przypadku nowoczesnych wiat śmietnikowych rzadko spotyka się konstrukcje całkowicie zakratowane. Wykonuje się je najczęściej z paneli wykonanych z blachy, wykończonej pod projekt klienta. Spotkać można również wiaty drewniane, przy czym trzeba pamiętać, aby je odpowiednio konserwować i czyścić.

Co przemawia za nowoczesną wiatą śmietnikową?

Przede wszystkim uniwersalność konstrukcji, która może pomieścić od jednego do czterech, a nawet sześciu pojemników po 1100 litrów i przy tym nie rzuca się w oczy. Wnętrze wiat panelowych i ustawione tam pojemniki są niewidoczne z zewnątrz, więc nie zaburzają one odbioru estetyki otoczenia.

Wiaty ze specjalnie przygotowanej blachy są wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Zapobiegają oddziaływaniu promieni słonecznych na zostawione na wierzchu odpady komunalne, nie doprowadzając ich do szybszego rozkładu. Ponadto lepiej zabezpieczają przed dostaniem się do środka osób nieuprawnionych, szukających różnych rzeczy na śmietnikach i pozostawiających po sobie nieporządek. Nowoczesne wiaty śmietnikowe są o wiele praktyczniejsze niż tradycyjne.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności