Wiaty przystankowe

27 czerwca, 2022

Wiaty przystankowe to od dawna stały element infrastruktury drogowej naszego kraju . Są one praktycznie niezbędne aby zapewnić niezbędny komfort oczekującym na autobus czy tramwaj podróżnym. Zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi to podstawowa cecha wiat przystankowych ale nie jedyna. Wyposażenie wiaty w ławeczkę dla oczekujących czy tabliczkę na rozkład jazdy to standard od wielu lat. Obecnie takie konstrukcje coraz częściej spełniają też funkcje reklamowe poprzez zastosowanie w nich jednej lub kilku gablot reklamowych. Nowsze rozwiązania zwiększające użyteczność wiat to zasilane poprzez panele fotowoltaiczne ładowarki telefonów i ledowe oświetlenie zmierzchowe.

Wiaty przystankowe to też istotny element małej architektury miejskiej i ich design może poprawić lub pogorszyć odbiór estetyczny miejsca ich lokalizacji. W tym przypadku poza estetyką wiaty bardzo ważne jest dopasowanie wyglądu wiaty do istniejącego charakteru okolicy.

Proste kształty i nowoczesne materiały takie jak szkło, poliwęglan lity czy aluminium doskonale sprawdzają się w nowych dzielnicach miast, centrach przemysłowych czy w sąsiedztwie nowo zbudowanych budynków. Ale przecież poza tymi miejscami o współczesnym sposobie zabudowy, istnieją też w naszych miejscowościach piękne stare dzielnice gdzie taka „nowoczesność” zwyczajnie nie pasuje. Miejsca te często po efektownej rewitalizacji urzekają nas klimatem, charakterem i niepowtarzalnością.

Dla takich właśnie lokalizacji przygotowaliśmy wiatę przystankową w stylu retro. W jej kształcie pojawia się wiele linii krzywych, łuków i obłości. To nowoczesna i trwała wiata która łączy nowe materiały i technologie ze stylowym wyglądem. Poniżej seria zdjęć z ostatniej lokalizacji w której zamontowaliśmy takie wiaty. To sąsiednia gmina Śmigiel i jej zabytkowa strefa kolejki wąskotorowej.

Pełna oferta wiat przystankowych naszej produkcji: https://omegapartner.eu/oferta/wiaty-przystankowe/

Zapraszamy do kontaktu: biuro@omegapartner.eu lub tel. 608058210

wiata przystankowa Retro
Przystanek Retro
wiata przystankowa
Przystanek w strefie zabytkowej w Śmiglu
wiata przystankowa
wiata przystankowa

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności