Wiaty rowerowe - niezbędny element małej architektury.

21 września, 2021

Rower – coraz popularniejszy środek transportu.

Wiaty i stojaki rowerowe to temat tego wpisu ale zacznijmy od początku.

Rower, to obecnie funkcjonalny, zdrowy ,ekologiczny i coraz bardziej popularny środek miejskiej lokomocji. Ruch rowerowy zyskuje na popularności  dzięki rozbudowie dedykowanej dla tego typu transportu infrastruktury. Ścieżki rowerowe, stacje obsługi rowerów, sprzęt ochronny dla rowerzysty i nowoczesne rowery, zachęcają do tego typu aktywności.

Wzrastająca świadomość ekologiczna i zdrowotna całego społeczeństwa też mają swój niemały udział w rosnącej popularności jazdy na rowerze.

Jednak nawet najprzyjemniejsza przejażdżka rowerowa ma swój koniec i wtedy pojawia się pytanie gdzie zostawić rower. Jeśli nie jesteśmy właśnie przed własnym domem, to potrzebujemy stojaka na rower i bezpiecznej i suchej przestrzeni dla naszego pojazdu.

Wiaty i stojaki rowerowe.

Rozwiązaniem są tutaj wiaty rowerowe które chronią rower przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg, grad czy promieniowanie UV. Są one obecnie już w zasadzie niezbędnym elementem małej architektury. Montujemy je przy dużych sklepach, urzędach, w parkach, przy obiektach usługowych, w miejscu pracy i wielu innych. Wiaty wyposażamy w stojaki rowerowe o różnej konstrukcji i przeznaczeniu dopasowane do potrzeb użytkowników.

Wiaty rowerowe - niezbędny element małej architektury. - Wiaty rowerowe - niezbędny element małej architektury.

Obecnie coraz częściej stosuje się stojaki o które opiera się rower.

Takie stojaki nie niszczą koła roweru i nadają się do każdego typu roweru, bez względu na rodzaj zastosowanych w nim kół.

Wygodna możliwość założenia zabezpieczenia antykradzieżowego to ich kolejny atut.

Wiaty rowerowe to element małej architektury. Ich montaż nie wymaga zezwolenia budowlanego. Jeśli są montowane w miejscach publicznych to wymagane jest zgłoszenie takiej inwestycji.

Więcej informacji: https://oprawiebudowlanym.pl/2015/07/zgoszenie-zamiaru-budowy-badz-wykonania.html

Wiaty rowerowe - niezbędny element małej architektury. - Wiaty rowerowe - niezbędny element małej architektury.
Nowoczesna wiata pokryta poliwęglanem litym.

Same wiaty to też bardzo zróżnicowane konstrukcje poczynając od samych zadaszeń chroniących rowery tylko z góry, po wiaty wyposażone w dach, ściany i  bramę  zamykaną na klucz. Wiaty otwarte to dobre rozwiązanie dla miejsc publicznych gdzie każdy może z nich skorzystać, jednocześnie samemu dbając o zabezpieczenie swojego pojazdu przed kradzieżą. Zamykane konstrukcje są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie można wyposażyć ich użytkowników w klucz do wiaty, to np. wspólnoty mieszkańców, pracownicy firmy czy użytkownicy ogrodów działkowych.

Wiaty rowerowe służą też do uporządkowania otaczającej nas przestrzeni i postoju rowerów w ściśle określonym miejscu.

Jest to istotne zarówno w otwartej przestrzeni miejskiej jak  i na terenie każdej firmy zatrudniającej pracowników. Obecność takiej infrastruktury stanowi też zachętę do korzystania przez ludzi z roweru. Stanowi on użyteczny środek transportu, który w wielu sytuacjach powinien zastąpić samochód.

Omega Partner – producent wiat.

Dostrzegając wszystkie te okoliczności nasza firma produkuje, dostarcza  i montuje u klienta szeroki wachlarz wiat i stojaków rowerowych. Ofertę systematycznie wzbogacamy o nowe modele dopasowane do aktualnych trendów wzornictwa i oczekiwań użytkowników. Poza designem wiat, zmieniają się też materiały używane do jej budowy. Stalowe ceowniki i kątowniki zastąpiły cienkościenne profile zamknięte które najczęściej są ocynkowane i pomalowane proszkowo. Dostępne kolory na jakie możemy je pomalować, określa podstawowa paleta RAL, która zawiera ich aż 215.  Jako materiał pokryciowy coraz częściej stosujemy szkło hartowane  i poliwęglan lity, co nadaje konstrukcji lekki, nowoczesny i niebanalny wygląd.

Zastanawiając się nad wyborem rozmiaru wiaty warto pamiętać, aby to rowery we wiacie powinny być umieszczone w odpowiedniej odległości od siebie. Ta prosta zasada – 2 rowery na 1 metrze długości wiaty pozwoli nam błyskawicznie oszacować jak długa powinna być wiata dla przewidywanej ilości rowerów. Głębokość wiaty musi uwzględniać fakt, że rower ma zazwyczaj do 180 cm długości. Biorąc to pod uwagę, wykonujemy wiaty o głębokości minimalnej 200 cm.

Dla wiaty dwurzędowej, gdzie rowery nachodzą na siebie przednim kołem minimalna wartość to 340 cm.

Naszym atutem jest też to, że wykonujemy indywidualne projekty, spełniające oczekiwania inwestora. Przeprowadzamy go przez cały proces projektowania, produkcji aż po dostawę i montaż wiaty we wskazanym miejscu. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam wykonywać nawet najbardziej niekonwencjonalne zlecenia, a wszystkie wyroby cechuje solidność  i wysoka jakość wykonania.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wiat i stojaków rowerowych oraz do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy,
wycenimy i rozpoczniemy wspólny projekt!

    Skorzystaj z formularza i zapytaj o ofertę    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności